Deprem Testi ve Teknik Rapor | Teknik Rapor

Bizimle Temasa Geçiniz

İnşaat kalıp elemanlarının mekanik özelliklerinin belirlenmesi ve uygulama aşamasına ait bazı tabloların hazırlanması ile ilgili bir rapordur. Mekanik proje raporu olarak bilinen bu raporun hazırlanmasında bazı ana başlıklara uyulmaktadır. Bu rapor türünü örnekle açıklamak mümkündür.

Deprem testi ve teknik rapor içerisinde öncelikli olarak yapının kaç m2’den oluştuğu yazılmaktadır. Bunun yanı sıra, yapının içerisinde bulunan tüm oda ve benzer mekanlar detaylı olarak açıklanmaktadır. Mekanik tesisat projeleri içerisinde bu tür raporlara rastlamak mümkündür. Bu tür bir mekanik teknik raporda ana başlıklar bulunmaktadır.

Deprem Testi ve Teknik Rapor Örneği

Deprem testi ve teknik rapor içerisinde belirli başlıklar bulunmaktadır. Bu başlıklarda genel olarak yapıya dair unsurlara yer verilmektedir. Havalandırma tesisatı, doğal buz üretim tesisatı, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı, otomatik çim sulama tesisatı gibi başlıklarda bilgiler verildiğini söylemek mümkündür.

Deprem testi ve teknik rapor içerisinde havalandırma tesisatının nasıl çözüldüğüne dair bilgilere yer verilmektedir. Kış ve yaz aylarında ortam sıcaklığı hakkında yapılan işlemlere değinilmiştir. Bunun yanı sıra, proje içerisinde bulunan doğal buz üretim tesisatı hakkında bilgi verilmiştir. Buz yapımının nasıl gerçekleştirildiğine dair açıklama yapılmıştır. Son olarak, sıhhi tesisat içerisinde bulunan konfor ve tüketim açısından yapılan eylemlere dair bilgi verilmiştir.

Bina deprem testi nedir?
Bina deprem testi tapılarda dayanıklılık ölçmek için ve sağlam olup olmadığını anlamamız için yapılır.

Bina deprem testi kimler tarafından tapılır?

Bina deprem testi yaptırmak için yetkili özel firmalardan ve üniversitelerden yetkilendirilmiş olmaları gerekmektedir. Bina deprem testi için yapılması gerekli kriterler vardır. Bu kriterlerin kapsamına göre sınırlı ve düzeyli olmak üzere kapsamına göre deprem testleri hazırlanır.

Bina deprem testi kapsamı nedir?
Bina deprem testleri kapsamı yönetmelikte belirtilen kriterlere göre yapılması gerekir. Performansını belirlemek için yapılır. Can ve mal güvenliği açısından değerlendirilir.

Deprem Testleri uluslararası normlara göredir kapsamı olan bu kapsam ışığında binanın sağlamlık ve dayanıklılığı belirlenmiş olur.

Deprem testi ve teknik rapor içerisinde yukarıdaki örnekte olduğu gibi teknik bilgiler, sayısal veriler ve detaylı açıklamalar yer almaktadır. İşin proje kısmının öne çıktığını ifade edebiliriz. Teknik Rapor olarak bilgi almak isterseniz hemen tıklayınız

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
error: İçerik Korunuyor !!
Call Now ButtonTeknik Rapor Teklif İçin Tıkla