Mimari Teknik Rapor | Teknik Rapor

Bizimle Temasa Geçiniz

Mimari teknik rapor; binaların depreme dayanıklı olup olmadığının belirlenmesi noktasında hazırlanmaktadır. Herkesin bildiği gibi, Türkiye, deprem kuşağının tam ortasında bulunan bir ülkedir. Bu noktada, ülkemizdeki her binanın deprem testi yaptırması şarttır. Muhtemel bir deprem karşısında risk altında olduğu belirlenen binaların bir an önce depreme karşı güvenli hale getirilmesi gerekmektedir.

Mimari teknik rapor; ruhsat almak isteyen binaların sunmasının zorunlu olduğu bir rapordur. Binaların mimari olarak çizimlerinden ve bu mimari çizimlerin yapıya nasıl uygulandığından bahseden bir rapordur. Mimari olarak düşünülen her rapor ve projenin her zaman doğru olmadığını söylemek gerekir. Bir başka deyişle, planlanan mimari projelerin binanın yapısına uygun olmama riski bulunmaktadır.

Mimari Teknik Raporlar Nasıl Hazırlanır?

Mimari teknik rapor; klasik bir teknik raporda olması gereken tüm özelliklere sahip olmalıdır. Ayrıca, resmi belgeler olduğunu ifade etmek gerekir. Bu bağlamda, resmi belgelerde olması gereken yazım ve sunum şartlarına harfiyen uyulmalıdır.

Mimari teknik rapor alınması oldukça basittir. Bulunduğu binanın depreme dayanıklı olup olmadığını öğrenmek isteyen kişilerin bina deprem testi yaptırmalarının da mimari teknik rapor kapsamında olduğunu ifade etmek gerekir. Bu noktada, kaliteli bir firmayla çalışmaya özen göstermelisiniz. Depreme dayanıklılık konusunda uzman bir denetim firmasından veya inşaat firmasından destek almak şarttır. Yapının depreme uygun olup olmadığının denetlenmesini sağlayan mimari teknik rapor; can ve mal güvenliği konusunda hayati önem taşımaktadır. Teknik Rapor ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
error: İçerik Korunuyor !!
Call Now ButtonTeknik Rapor Teklif İçin Tıkla