Teknik Rapor Kimler Tarafından Düzenlenir?

Teknik Rapor Kimler Tarafından Düzenlenir?

Teknik rapor sayesinde yapıların depreme dayanıklı olup olmadığı belirlenmektedir. Bu raporun bilhassa yapı sahipleri için hayati önem taşıdığını ifade etmek gerekir. Çünkü, bu rapor olmadan yapıların ruhsat alması mümkün değildir. Zorunlu tutulan teknik raporun statik rapor veya mimari teknik rapor gibi farklı isimleri de bulunmaktadır.

Teknik Raporun kimler tarafından düzenlendiği bu raporu almak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Her şeyden önce, bu rapora sahip olmanın iki farklı yolunun olduğunu ifade etmek gerekir. Yapı sahipleri; ilk olarak, bireysel başvuru yapabilirler. Bunun yanı sıra, bu işi yapan uzman yapı denetim kurumlarından hizmet alınabilir.

Firmamızın mühendislerince sizlere bulunmaz eşsiz bir hizmeti bütün yönetmeliklere uygun bir şekilde yaparak sizlerin yapılarınızın önceki ve hali hazırdaki durumlarını analiz ederiz. Size eğer uzman bir teknik rapor analizi yapacak uzman lazım sa başka yere bakmadan tamda bizlere alo diyerek sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

0 Yorumlar

Bir yorum Yaz

* İle alanların doldurulması zorunludur