Teknik Rapor Düzenlenmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar | Teknik Rapor

Bizimle Temasa Geçiniz
23 Şubat 2020
Kategori
Teknik Rapor
Yorumlar 0

Etiketler , ,

Teknik Rapor Düzenlenmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Teknik rapor kimler tarafından düzenlenir sorusuna inşaat mühendisleri cevabını verebiliriz. Ancak, inşaat mühendislerinin bu konuda özel olarak yetkilendirilmiş kişiler olması gerekmektedir. İnşaat konusunda deneyimli ve bu alandaki tüm mevzuatlara hakim olan bir mühendisin bu çalışmada yetkilendirilmesi söz konusu olmaktadır.

Teknik Rapor düzenleme işinden sorumlu olan inşaat mühendisinin bu işlem sırasında dikkatli olması şarttır. Bu rapor; yasal nitelik taşımasından dolayı önemlidir. Bilhassa sayısal verilerin rapora aktarılması sırasında çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü, yazılan veriler ile gerçek rakamların uyuşmaması halinde bu raporun kabul edilmeyeceği bilinmektedir. Buna ek olarak, evrağın resmi makamların kabul edeceği şekilde hazırlanması şarttır. Bu hususlara dikkat edecek ve önceden teknik rapor hazırlamış mühendislerle çalışılmalıdır.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Korunuyor !!
Call Now ButtonTeknik Rapor Teklif İçin Tıkla
Önceki yazıyı okuyun:
Teknik Rapor Kimler Tarafından Düzenlenir ?

Teknik Rapor Kimler Tarafından Düzenlenir? Teknik rapor sayesinde yapıların depreme dayanıklı olup olmadığı belirlenmektedir. Bu raporun bilhassa yapı sahipleri için...

Kapat