Teknik Rapor Mevzuatı | Teknik Rapor

Bizimle Temasa Geçiniz
21 Şubat 2020
Kategori
Teknik Rapor
Yorumlar 0

Etiketler , , ,

Teknik Rapor Mevzuata Uygun Olarak Nasıl Hazırlanır?

Teknik rapor; mimari teknik rapor olarak geçmektedir. Çünkü, içerisinde yapının mimari ve mühendislik projeleri de yer almaktadır. Ayrıca, bu projelere dair işlemlerin ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekir. Bunun yanı sıra, teknik rapor içerisinde binanın deprem testi bulunmak zorundadır. Bina deprem testi; binaya uygulanan sanal deprem sonucunda binanın depreme ne kadar dayanıklı olduğunu ortaya çıkaran sayısal verilerden meydana gelmektedir.

Teknik Rapor; kesinlikle mevzuata hakim kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Bilhassa sayısal verilerin rapora tam ve eksiksiz olarak yansıtılması gerekir. Aksi takdirde, raporun kabul edilmeyeceği aşikardır. Bunun yanı sıra, teknik rapor; resmi makamlara sunulmaktadır. Buna uygun olarak resmi bir yazım diliyle yazılması şarttır. Ayrıca, teknik rapor içerisinde gereksiz ayrıntılar bulunmamalıdır. Anlatılmak istenen her şeyin en basit ve sade haliyle anlatılması gerekir. Gereksiz ayrıntıların resmi belgelerde yeri yoktur.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Korunuyor !!
Call Now ButtonTeknik Rapor Teklif İçin Tıkla
Önceki yazıyı okuyun:
Teknik Rapor Nedir ?

İşyeri Ruhsatı ve Teknik Rapor (Statik Rapor, Deprem Risk Raporu, Deprem Dayanıklılık-Sağlamlılık Raporu ve Değerlendirme Raporu) ilgili mevcut yapının kullanım durumunu...

Kapat