Teknik Rapor Başvuru Süreci | Teknik Rapor

Bizimle Temasa Geçiniz
25 Şubat 2020
Kategori
Teknik Rapor
Yorumlar 0

Etiketler , ,

Teknik Rapor Başvuru Süreci

Teknik rapor başvuru süreci içinde kişiler tarafından çeşitli belgelerin hazır olarak bulundurulması gerekir. Başvuruya bağlı olarak hazırlanmış olan dilekçe, binaya ait olan çeşitli resmi evraklar, başvuran kişi veya şirkete ait olan evraklar, yapının yetkili kişisine ait olan kimlik fotokopisi başvuru sırasında hazır olarak bulundurulması gereken belgeler arasındadır.

Teknik raporun hazırlık süreci sırasında daha iyi sonuçların alınması için uzmanlardan yardım alınması önemlidir. Zira raporda yapılan en ufak hata bile ruhsatın gecikmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle ilgili mevzuata hakim olan uzman kişiler tarafından raporun hazırlanması büyük bir önem taşır. Bu sayede sürecin sonucunda beklenen sonuçların alınması mümkün hale gelmiş olacaktır.

Raporlama sadece teknik rapor olarak düşenmeden daha farklı isimlerle de aktarılabilmektedir. Özellikle mühendislik sektörüne uzak kesimlerce deprem raporu, bina sağlamlık raporu, deprem analiz raporu, deprem teknik raporu, gibi adlandırılırken alana hakim kesimlerce de statik rapor, yapı sağlamlık teknik raporu olarak da adlandırılabilmektedir. Teknik olarak başvuru süreçlerinin hepsini firmamıza ulaştığınızda uzmanlarımızca sizlere aktarılacak olup, size yapınıza ne gerekiyorsa bütün süreçlerinizi bizzat yöneteceğiz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Korunuyor !!
Call Now ButtonTeknik Rapor Teklif İçin Tıkla
Önceki yazıyı okuyun:
Teknik Rapor Hazırlığı

Teknik Rapor Hazırlığı Binaların depreme dayanıklılığını ölçen raporlar yapılar için büyük bir önem taşır. Teknik rapor yapılarla ilgili önemli detaylar...

Kapat