Teknik Rapor Başvuru Süreci

Teknik Rapor Başvuru Süreci

Teknik rapor başvuru süreci içinde kişiler tarafından çeşitli belgelerin hazır olarak bulundurulması gerekir. Başvuruya bağlı olarak hazırlanmış olan dilekçe, binaya ait olan çeşitli resmi evraklar, başvuran kişi veya şirkete ait olan evraklar, yapının yetkili kişisine ait olan kimlik fotokopisi başvuru sırasında hazır olarak bulundurulması gereken belgeler arasındadır.

Teknik raporun hazırlık süreci sırasında daha iyi sonuçların alınması için uzmanlardan yardım alınması önemlidir. Zira raporda yapılan en ufak hata bile ruhsatın gecikmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle ilgili mevzuata hakim olan uzman kişiler tarafından raporun hazırlanması büyük bir önem taşır. Bu sayede sürecin sonucunda beklenen sonuçların alınması mümkün hale gelmiş olacaktır.

Raporlama sadece teknik rapor olarak düşenmeden daha farklı isimlerle de aktarılabilmektedir. Özellikle mühendislik sektörüne uzak kesimlerce deprem raporu, bina sağlamlık raporu, deprem analiz raporu, deprem teknik raporu, gibi adlandırılırken alana hakim kesimlerce de statik rapor, yapı sağlamlık teknik raporu olarak da adlandırılabilmektedir. Teknik olarak başvuru süreçlerinin hepsini firmamıza ulaştığınızda uzmanlarımızca sizlere aktarılacak olup, size yapınıza ne gerekiyorsa bütün süreçlerinizi bizzat yöneteceğiz.

0 Yorumlar

Bir yorum Yaz

* İle alanların doldurulması zorunludur