Teknik Rapor Şartları Nelerdir? | Teknik Rapor

Bizimle Temasa Geçiniz
24 Şubat 2020
Kategori
Teknik Rapor
Yorumlar 0

Etiketler , ,

Teknik Rapor Şartları Nelerdir?

Teknik rapor içerisinde binanın mühendislik ve mimari projeleri bulunmalıdır. Ayrıca, projelere ait tüm detayların eksiksiz olarak paylaşılması gerekmektedir. Buna ek olarak, binanın deprem testinin de rapor içerisinde olması şarttır. Teknik raporların uzman ve bu konuda deneyimi bulunan kişiler tarafından hazırlanması gerekir. Ayrıca, rapora dair diğer evraklarla beraber sunulması şarttır.

Teknik rapor; resmi evrak niteliği taşımaktadır. Bu bağlamda, resmi evraklarda geçerli olan yazım ve sunum kurallarına uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Teknik rapor değerlendirme kriterlerinin başında yapının deprem testine sahip olup olmaması gelmektedir.

Deprem testi; yapının herhangi bir deprem anına ne kadar dayanıklı olduğu hakkında fikir vermektedir. Bunun yanı sıra, rapor içerisinde binadaki tadilat yapılması gereken kısımların olması şarttır. Tüm bu kriterlere bakılarak teknik rapor hakkında değerlendirmeler yapılır. Belirlenen şartlara uymayan raporlar eksik kabul edilir.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Korunuyor !!
Call Now ButtonTeknik Rapor Teklif İçin Tıkla
Önceki yazıyı okuyun:
Teknik Rapor Değerlendirme Kriterleri

Teknik Rapor Değerlendirme Kriterleri Günümüzde neredeyse her bina için teknik rapor hazırlanması gerekmektedir. Bilhassa kamu yararına hizmet veren binalarda teknik...

Kapat